Ярослав Гадзало про ситуацію і перспективи в українському аграрному секторі

В Україні є хороші передумови для розвитку сільського господарства і освоєння зовнішніх експортних ринків. Але є і моменти, яким слід приділити особливу увагу.

Вигідне географічне положення, кліматичні умови та унікальні родючі землі створюють в Україні всі умови для гарного сільськогосподарського розвитку і роблять її однією з найбільш потужних країн в аграрному плані не тільки в Європі, але і на світовому ринку.

Як зазначає президент Національної аграрної академії наук Гадзало Ярослав Михайлович: «Сьогодні, завдяки проведеним раніше реформам, агросектор нашої країни, хоч і не завжди легко, але продовжує розвиватися. Звичайно, у нас ще не так багато успіхів, як хотілося б, але сільське господарство – одна із найсильніших сторін нашої країни. Вже сьогодні результати українських аграріїв вражають. Ними щорічно вирощується величезна кількість продукції, якої не тільки вистачає для власних потреб, але і для експорту в інші країни».
«За показниками вирощування та експорту кукурудзи, пшениці, соняшнику наша країна займає в світі лідируючі позиції. Щоб краще уявити обсяги поставок продукції за кордон, варто відзначити, що якби всю експортну кукурудзу загрузити в вагони, то вийшов би потяг відстанню від Києва до Мадрида. Якщо те ж саме зробити з пшеницею, то вийде поїзд довжиною від Києва до Лондона» – зауважує Ярослав Гадзало.
«Звичайно ж, є і певні труднощі, – зазначає президент НААН. – Наприклад, це виробництво власного насіння для посівного матеріалу. Багатьом фермерським господарствам доводиться закуповувати продукцію за кордоном. Західними виробниками пропонується продукт начебто і хороший, але в той же час більшість – це генетично-модифіковані матеріали. Деякі країни, серед яких і Китай, в який експортується велика частина нашої продукції, не хочуть купувати такий урожай. У той же час, наші сорти більш пристосовані до умов вітчизняного аграрного комплексу, нашого клімату, особливостей грунтів, стійкості до шкідників. Звичайно ж, якби Академія аграрних наук отримувала більше підтримки, то і просування на світові ринки української продукції проходило б легше».
«Ще однією з проблем, – зазначає Ярослав Гадзало, – є штучні борги, що залишилися з часів попередньої президії Академії. Однак, не дивлячись на це, сьогодні в НААН демонструється позитивна динаміка. За два роки виробництво інтелектуальної продукції НААН вдалося збільшити з 500 млн. грн. до 3,5 млрд. грн. Мова йде про виробництво власного насіння майже всіх культур. Найкраща ситуація з горохом і круп’яними культурами. Сподіваємося, що в організованому Миронівському Інституті пшениці в 2017–2018 році вдасться збільшити площі виробництва насіння. А нові сорти, виведені нами, мають врожайність на рівні 10–12 тонн зерна з гектара», – зазначає президент НААН.

Залишити свій голос

63 бала
За Проти

Всього голосів: 63

За: 63

За у відсотках: 100.000000%

Проти: 0

Проти у відсотках: 0.000000%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *