Шляхи вирішення дефіциту сільгосптехніки

В Україні у розпалі посівна кампанія, яка, як і в минулі роки, приносить фермерам і традиційні проблеми. Одна з найбільш гострих з них – дефіцит у вітчизняних аграріїв сучасної, високопродуктивної сільгосптехніки.

Причина банальна – дорожнеча спеціалізованих машин не дозволяє аграріям здійснити модернізацію свого технопарку. Банківське ж кредитування в умовах нестійкого валютного курсу також під силу далеко не всім.

Про фінансові інструменти, які допоможуть сільгоспвиробникам придбати сучасну техніку, розповів AgroNews.ua генеральний директор «КУН-Україна» Асад Лапш.
Потужний потенціал вітчизняного АПК не може бути розкритий без технічного оснащення, яке на сьогодні надзвичайно відстає від потреб галузі, адже близько 60% техніки вичерпали свій технологічний ресурс. Тож без швидкої модернізації українська агроіндустрія не лише не зможе конкурувати з сусідніми країнами-виробниками, але й не матиме змоги для подальшого розвитку. Те, що агросектор не має власних коштів на таке переоснащення – зрозуміло, а з банківським кредитуванням в Україні, як відомо, є проблеми.
«В Україні фактично немає жодного господарства – ні великого, ні дрібного, – де належної техніки є вдосталь. Наявна ж техніка у 2-3 рази більше за норму експлуатуються і швидше виходить з ладу», – зазначає генеральний директор «КУН-Україна» Асад Лапш.
За його словами, компанія активно працює над тим, щоб запропонувати фінансові механізми, які допоможуть аграріям оновити свій технопарк.
«80% сільгосптехніки в Америці та Європі працює в лізинг. Техніка дистриб’ютором продається лізинговій компанії, яка передає її фермерам. На Заході ринок лізингу досить потужний та розвинутий. Крім того, існує ринок вторинної техніки. В Україні ринок лізингу не такий великий. Лізингові компанії не хочуть ризикувати, тому що у багатьох виробників, особливо в селах, немає точної звітності, застав немає», – зауважив Асад Лапш.
Він підкреслив, що компанія «КУН-Україна» співпрацює з усіма лізинговими компаніями, які на території України кредитують аграріїв, пропонуючи найнижчі ставки на купівлю техніки серед всіх виробників та найлояльніші програми для клієнтів.
Як повідомив Асад Лапш, «КУН-Україна» працює над впровадженням програми оперативного лізингу. «Лізинг по сільгосптехніці зараз переважно фінансовий, оперативний лізинг же передбачає реальну оренду. Тобто, через два роки аграрій або купує техніку, або повертає її лізинговій компанії, і бере в оренду інший агрегат. Ми активно працюємо з лізинговими компаніями над розробкою програм, щоб оперативний лізинг був набагато дешевшим, ніж фінансовий. Звичайно, більшу частину ризику ми беремо на себе, так як повинні будемо потім реалізувати вторинну техніку. На сьогоднішній день поки ніхто з виробників не пропонує оперативний лізинг сільгосптехніки», – пояснив генеральний директор «КУН-Україна».
На його думку, ще одним фінансовим інструментом, які б зробили купівлю техніки більш доступною, могли б стати банківські векселі.
Читайте також: КУН – бренд, що викликає довіру
«Також ми активно спілкуємося з банками з питань надання кредитів під векселі. Сьогодні цей інструмент активно використовується при купівлі ЗЗР та насіння. Для сільгосптехніки поки ніхто не пропонує вексельну схему фінансування, тому що прибутковість компанії, що виробляє техніку нижча, ніж у виробників насіння і ЗЗР», – зазначив Асад Лапш.
При цьому, за його словами, вексель під 4-5% річних у 3-4 рази дешевший, ніж звичайний кредит. «Головний ризик за векселями – це валютні коливання. Основна проблема – знайти хороший, недорогий спосіб хеджування фінансових ризиків, щоб при розрахунку через рік ми не втратили у валюті. Це головне завдання, яке ми ставимо перед банками», – зауважив Асад Лапш.
Читайте також: Не на словах, а на ділі: як досягти найкращих показників висівання
За його словами, «КУН-Україна» розширює представництва, сервісні служби, збільшує кількість навчань і тренінгів, організовує польові зустрічі не тільки на демоділянках, але й у виробничих умовах конкретних господарств. Тому компанії вдалось випередити динаміку ринку і це дало свої результати. «Зараз аграрії вибирають більш продуктивну, більш довговічну, просту в експлуатації техніку, яка дозволяє знизити собівартість продукції. Це дуже тішить, так як це саме сегмент KUHN. Ми не виробляємо дешеву техніку, яка послужить рік або два, ми виробляємо технологічну, продуктивну, інноваційну, економічну в експлуатації», – підкреслив Асад Лапш.

Залишити свій голос

0 балів
За Проти

Всього голосів: 0

За: 0

За у відсотках: 0.000000%

Проти: 0

Проти у відсотках: 0.000000%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *