Чому американські фермери ставлять українське ПЗ на John Deere?

В Українському АПК проблема №1 – дефіцит якісної, альтернативної вітчизняної техніки та/або коштів на придбання закордонних аналогів.
Здавалось, які проблеми можуть бути у наших заокеанських друзів?!
Якщо з купівлею техніки – проблем немає, то із “наглою дбайливістю” – курйоз:)

От і американські фермери борються із John Deere за можливість самостійно лагодити і модернізувати обладнання, яке у нього купили. Компанія не дозволяє це робити за допомогою програмного забезпечення на тракторах, які вона продає, і вимагає звертатися виключно у авторизовані сервіси. Видання Motherboard розповіла про те, як фермери зламують трактори John Deere за допомогою української прошивки, яка поширюється на закритих форумах.

«Коли в саму потрібну хвилину ламається техніка, швидше за все, у нас немає часу чекати представника дилера, щоб той приїхав і усунув несправність. А майже все нове обладнання вимагає завантаження, щоб виправити поломку», — розповів Денні Клюте, фермер зі штату Небраска.

Ліцензійна угода, яку John Deere вимагав підписати в жовтні, забороняє майже будь-який ремонт та модифікацію фермерського обладнання. Воно також не дає фермерам подавати в суд за «втрату врожаю, упущену вигоду, втрату репутації, втрату можливості використовувати обладнання… причиною якого стала робота або несправність програмного забезпечення».
  Угода застосовується до будь-якого, хто повертає ключ у запалюванні трактори John Deere, використовує вбудовану ПО. Це означає, що тільки дилери та «авторизовані» виробником майстерні можуть працювати з новими тракторами.

«Якщо фермер купив трактор, він повинен мати можливість робити з ним усе, що захоче. Ви хочете замінити трансмісію і відвозити трактор до незалежного механіку. Він може поставити нову трансмісію, але машина не зможе виїхати з майстерні. Deere бере $230, плюс $130 за годину, щоб приїхав технік, вставив коннектор в USB-порт і авторизував заміну частини», — описує ситуацію ще один фермер з Небраски Кевін Кінні.

«Замість цього, техніки бігають навколо з зламаною українськоїю прошивкою John Deere, яку вони купили на чорному ринку», — додає він.

Як з’ясував журналіст Motherboard, така прошивка поширюється на піратських форумах. Вхід туди був можливий лише за запрошеннями, за яку треба було заплатити $25. На самому форумі в безлічі тим американські фермери намагалися знайти спосіб «розблокувати» свої трактори. Як розповіли учасники форуму, більшість З зламується у Східній Європі (Україні і Польщі), а потім продається американським аграріям.
Навколо тракторів John Deere побудована ціла екосистема обладнання та ПЗ. Більшість з неї представлено у зламаному вигляді на закритих форумах, починаючи від ПЗ для модифікації межі швидкості трактора до кабелю, за допомогою якого він підключається до комп’ютера.

«Що станеться, якщо через 20 років John Deere випустить новий трактор, а старі лагодити більше не захоче? — запитав журналіста один з фермерів, які використовують українське та польське ПЗ. — “Ми що, повинні викинути трактор на смітник?» Так, американський виробник сільгосптехніки вирішив скористатися перевагами технологій XXI століття, але наткнувся на симетричну відповідь.

Залишити свій голос

1 бал
За Проти

Всього голосів: 1

За: 1

За у відсотках: 100.000000%

Проти: 0

Проти у відсотках: 0.000000%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *